Op een zonnige, maar winderige, koude zaterdagnamiddag trok KFC A naar Thes Sp B, één van de concurrenten in de strijd om een ticket voor de eindronde.
Omwille van de topper in eerste afdeling, Thes Sp A – Sp Hasselt, die om 20 uur gespeeld werd, begon KFC al om 15u00 aan de klus.
De geschorste Senne Doms werd in het hart van de verdediging vervangen door een weder optredende Wesley Van Den Boomen. Marnick Emmers, terug na een weekje schorsing, speelde op de positie van de gekwetste Wesley Van Vlierden.
Meteen na de aftrap kreeg Thes een open kans (derde minuut), maar de thuisaanvaller schoot, alleen voor Jarne, voorlangs. In de 10de minuut was KFC fortuinlijker. Een schot van Dries Damen week af op een thuisverdediger en de doelman was gezien. 1/0. Voor Dries zijn eerste doelpunt in het eerste elftal van KFC.
Na deze treffer kwam Thes, met de wind in de rug, beter in het spel. Ze creëerden veldoverwicht, zonder Jarne echt te kunnen bedreigen. In de 38ste minuut sloeg het noodlot toe. Wesley Van Den Boomen viel terug gekwetst uit. Milan Van Gennip viel in, een paar spelers veranderden van positie. KFC haalde ongeschonden de rust. Er was nog een mooie kans voor KFC, maar Ilario probeerde met het hoofd, terwijl Kevin Van Den Akker in een betere positie stond. Een betere coaching op het terrein had hier wellicht resultaat opgeleverd.

Na de koffie kreeg KFC het overwicht. Ze creëerden wel een vijftal mooie kansen in het eerste kwartier, maar de aanvallers lieten na een tweede treffer op het bord te zetten. Uiteraard probeerde de thuisploeg de bakens te verzetten, onder andere met een driedubbele vervanging. Eénmaal hadden ze pech, toen een bal tegen de deklat ging. Een andere kans vanop vijf meter werd over getrapt.
KFC bleef wel goed tegenprikken, maar de thuisdoelman een tweede maal verslaan, lukte niet. Zo bleef het strijden tot de laatste minuut. Zonder al te veel problemen, werden de drie punten, op karakter, veiliggesteld.
Zo blijft KFC in de running voor de eindronde. Er staan momenteel vijf ploegen in een marge van 5 punten. Uiteraard is het ook afwachten wat E Mechelen ad Maas en K Opglabbeek in de derde periode doen.
De volgende thuiswedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 11/04 tegen Boorsem Sp. Een overwinning zal nodig zijn om in de running te blijven voor de eindronde.
Opstelling KFC: Jarne Stelten – Witze Hellings – Wesley Van Den Boomen (38’ Milan Van Gennip) – Sisse Schouteden – Marnick Emmers – Dries Damen – Viktor De Waal – Xante Croymans – Kevin Van Den Akker (86’ Oskar De Waal) – Ilario Meli – Kobe Alen (88’ Miron Wilanowski).
Geel: Jari Beckers – Wesley Van Den Boomen – Viktor De Waal – Oskar De Waal